top of page
cameraaa.png

2009

Oskar Kozłowski jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej z 2009 roku. Jego film dyplomowy "Koniec sezonu" został nakręcony na taśmie 35mm. Premiera odbyła się na festiwalu Camerimage w Łodzi. Równolegle Oskar rozpoczął współpracę z Agnieszką Holland i Magdą Łazarkiewicz przy komercyjnym projekcie reklamowym, promującym Miasto Stołeczne Warszawa, które w 2016 roku zostało nominowane do prestiżowej nagrody "Europejskiej Stolicy Kultury".

2010

 
W 2010 roku Oskar pracował na planie filmowym w Hollywood z Michałem Dąbalem, w ramach projektu podyplomowego w Amerykańskim Instytucie Filmowym. Ponadto Oskar był reżyserem światła przy jednym ze spektakli teatralnych w Teatrze Polskim w Warszawie w reżyserii Jerzego Lacha. Oskar jest nagradzanym reżyserem za takie filmy jak "Koniec Sezonu", "Dłonie" czy "Zły".
 

2011 - 2012


W 2012 roku Oskar był Autorem Zdjęć do prologu filmu "Umbra" w reżyserii Urszuli Nawrot, który zdobył nagrody za najlepsze zdjęcia na festiwalach w Los Angeles, Las Vegas. Umbra została wybrana i włączona do repertuaru polskiego kina studyjnego w 2016.
 
Reklamy zrealizowane pod jego kierownictwem cieszą się nie mniejszym uznaniem niż jego filmy  krótkometrażowe. Wyprodukował i wyreżyserował m.in. reklamy dla Microsoftu, województwa lubuskiego, a także kilka projektów kampanii politycznych, które były później emitowane w telewizji na skalę ogólnopolską.

2013 


W 2013 roku Oskar opuścił Polskę na pół roku i wyjechał do Kolumbii. W Bogocie zrealizował projekt dokumentalny dla firmy Red Bull, a także tworzył również teledyski dla takich wytwórni jak Magdalena Music (Kolumbia) i Meon Music (Anglia).

2014 - 2016

Po powrocie z Kolumbii, Oskar dołączył do kultowej grupy filmowej Sky Piastowskie. Rozpoczął na dobre współpracę z Grzegorzem Lipcem przy produkcjach spotów reklamowych oraz teledysków. 

2017


Swój debiut Telewizyjny rozpoczął jako Autor Zdjęć pierwszego sezonu serialu dokumentalnego "Weterynarze z sercem" dla TVP1.

 Teledyski tworzone pod kierunkiem Oskara dla artystów cieszą się milionami wyświetleń na YouTube, a także dużą popularnością w telewizji. Teledyski, które odniosły do tej pory największy sukces to m.in. dla Rahim&Buka, Natalii Nykiel, Happysad, VNM, Quebonafide, Sarius, Bisz, Pokahontaz, Ten Typ Mes, Katarzyna Nosowska, Afromental, Malik Montana, Smolasty, Young Multi, Fu, Kuba Knap, Osiedlowe Linie Lotnicze itd.

2018 - 2019


W 2018 roku Oskar stał się istotną częścią programów TVN Style jako Autor Zdjęć i Operator Kamery. W 2019 roku pełnił również funkcję Operatora Kamery przy trzech sezonach serialu kryminalnego "Ślad" dla Telewizji POLSAT.

Komercyjnie, w tym samym roku Oskar wyprodukował reklamy dla marki odzieżowej Ozonee.pl w Moskwie, Barcelonie i Warszawie, a także reklamy dla wielkiego koncernu tytoniowego Japan Tobacco International.

Inne programy telewizyjne, w których Oskar brał udział jako Autor Zdjęć i Operator Kamery to: "The Voice of Poland", "Czar-Par" (TVP1), "Widelcem po mapie" (Canal+) oraz "Lotnisko" (Discovery Channel).

2020

Rok 2020 rozpoczął się dla Oskara od zdjęć do wysokobudżetowego filmu krótkometrażowego "Ostatni Akord" w reżyserii Franciszka Siwko. Film miał swoją emisję w Canal+ , a także był wyświetlany na wielu uznanych festiwalach filmowych na całym świecie. Otrzymał kilka wyróżnień mi. na festiwalach filmowych w Amsterdamie i Birmingham za najlepsze zdjęcia, reżyserię oraz światło.

2021

Rok 2021, pomimo pandemii, był również pracowity dla Oskara i jego ekipy. Zrealizowali zdjęcia do pilota  serialu kostiumowego o tytule "Diabeł Łańcucki", który po pierwszym odcinku cieszy się ponad 1 milionem odsłon na Youtube.

W tym samym roku OK Film Production nakręcili i wyprodukowali reklamę telewizyjną dla Microsoft, a także dla wiodącej polskiej firmy ubezpieczeniowej Kasa Stewczyka. Ponadto Oskar pełnił rolę Reżysera oraz Autora Zdjęć na planie filmu modowego Mr. Zwack, który był pokazywany na Międzynarodowym Festiwalu modowym w Nowym Jorku.

2022

Rok 2022 rozpoczął się od wysokobudżetowej produkcji reklamowej dla Profumo Labo - polskiego startupu na rynku zapachów i kosmetyków.  Tego samego roku OK Film Production zrealizowało kilka teledysków, spotów reklamowych oraz rozpoczęło zdjęcia do filmu krótkometrażowego z gatunku thrillera psychologicznego o roboczym tytule "Au".

W drugiej części roku nawiązała się nowa współpraca pomiędzy domem produkcyjnym Film Fiction, a OK Film Production. 

2023

Ten rok został głównie zdominowany przez koprodukcje reklam z Film Fiction. Wspólnie te dwie firmy zrealizowały do tej pory ponad 15 projektów telewizyjnych i internetowych m.in. dla takich firm jak L'OREALAdidas, Warsaw Sneaker Store, PZU, Vasco translation, Fundacja Mam Moc, Pyszne.pl, 7r, RevRelife itd.

pngwing_edited.png

COLLABORATIONS

mictrosoft.png
bolt.png
fender.png
montibello2.png
kasa-stefczyka.png
prosto.png
de la graza.png
shadowbet.png
quequality.png
redbull.png
JTI.png
denekstbest.png
lubuskie warte zachodu.png
rtv-euro-agd.png
CANAL__DISCOVERY.png
maxflorec.png
versace.png
universal.png
alkopoligamia.png
tvn style.png
CANAL plus.png
kuchnia pluz.png

produkcja reklam

ozonee.png
mtv.png
bottom of page